معرفی رشته مکانیک (گرایش تبدیل انرژی) مشاهده مجوزات

مکانیک (گرایش تبدیل انرژی) | در این رشته ی تحصیلی به مفاهیم مربوط به حرارت و سیالات پرداخته می شود و تحلیل و طراحی سیستم ها از دیدگاه حرارتی و سیالاتی را مد نظر قرار می دهد. به عنوان مثال در طراحی یک موتور احتراق داخلی، مسائل مربوط به تبدیل حرارت و انرژی ، انتقال حرارت، حفظ موتور در حرارت مناسب و سرد نگه داشتن موتور توسط یک مهندس مکانیک حرارت و سیالات بررسی می شود.

در رشته ی مکانیک تبدیل انرژی مسائل مربوط تاسیسات ساختمان و راکتورها، انتقال آب، نفت و گاز، طراحی نیروگاه های مختلف، طراحی توربو ماشین ها مثل توربین های بخار، توربین های گاز و فن کویل ها مورد بررسی قرار می گیرد. دانشجویان این رشته در زمینه تهویه مطبوع، دستگاه های آب و فاضلاب و گرم کننده ساختمان ها و به طور کلی مباحث تاسیساتی مطالعه می کنند و عوامل موثر بر خواص مختلف سیال، به خصوص سیال داغ را به طور کامل فرا گرفته و اثر عبور سیال بر محیط محل عبور مانند نیروهایی که در اثر عبور خود ایجاد می کند و یا طول های ناشی از اثر افزایش و یا کاهش دما در اعضای مختلف یک دستگاه را مورد بررسی قرار می دهند.

پس از این دوره چه موقعیت شغلی برای شما ایجاد می‌شود؟

رشته تبدیل انرژی رشته ای است که به بررسی فرآیند تغییر انرژی از یک شکل به یک شکل دیگر می پردازد. در علم فیزیک، انرژی یک کمیتی است که نیروی کار یا گرما را فراهم می کند. به همین دلیل، برای تبدیل انرژی به شکل دیگر، به علمی نیاز است فرآیندهای تبدیل انرژی را به دقت مورد بررسی قرار دهد. یکی از مشاغلی که می توانید در این رشته در آینده آن را دنبال کنید، مهندسی انرژی است. مهندس انرژی عناصر مرتبط با انرژی را بررسی می کند و تحلیل های فنی و تحلیل های مدیریت ریسک درباره نحوه تبدیل انرژی انجام می دهند. آنها به طور دائم ارزیابی انجام می دهند و داده های مربوط به استفاده از انرژی را مورد بررسی قرار می دهند. علاوه بر این، اطلاعاتی درباره صنایع جمع آوری می کنند تا بتوانند به نحو احسن فرآیند تبدیل انرژی در صنایع را انجام دهند.

یکی دیگر از مشاغلی که بعد از این فارق التحصیلی در این رشته می توانید مشغول به کار شوید تحلیلگر انرژی است. تحلیلگر انرژی بازارهای مربوط به انرژی را تحلیل می کنند. این افراد، با استفاده از داده هایی که جمع آوری کرده اند، مسائل و مشکلات مربوط به بخش انرژی را حل می کنند. علاوه بر این فارغ التحصیلان می توانند در زمینه هایی همچون نیرو، انتقال آب، صنایع گاز، نفت و آب، شبکه آب و فاضلاب و طراحی سیستم های خنک کننده در کارخانه ها و مراکز صنعتی مشغول به کار شوند.

مبلغ 1,250,000 تومان

مهلت ثبت نام: تکمیل ظرفیت

ظرفیت ۳۵ نفر 4 نفر مانده

لیست دروس ترم یک کارشناسی ارشد

  • محاسبات عددی پیشرفته (۳ واحد)
  • مکانیک محیط های پیوسته ۱ (۳ واحد)
  • ریاضیات پیشرفته ۱ (۳ واحد)
ثبت نام آنلاین