بررسی روند بازاریابی در متاورس به عقیده دکتر میثم شکری ساز!

 • بازاریابی در متاورس در دنیای امروزی ما به مسئله ای مهم تبدیل شده که می تواند میزان فروش یک مجموعه را به صورت مستقیم تحت تاثیر خود قرار دهد. در حال حاضر استفاده از روش ها و تکنیک های قدیمی فروش، بازدهی مطلوبی را به همراه ندارد. دنیای بازاریابی در حال تحول بوده و شما هم باید همگام با این تحول، تغییر کنید. عدم سازگاری با دنیای جدید می تواند مشکلات گسترده ای را برای شما ایجاد نماید.

  بازاریابی در متاورس یکی از جدید ترین تکنیک های فروش به حساب می آید که مزایای زیادی را با خود حل می کند. استفاده از تکنیک هایی همچون تبلیغات در متاورس، به شما اجازه می دهد تا طی مدت زمان کوتاهی فروشتان را بالا ببرید. البته که برای دنبال کردن این پروسه، شما باید یک سری نکات خاص را مد نظرتان قرار دهید. با ما در ادامه همراه شوید تا نکات پر اهمیت فعالیت در دنیای متاورس و شبکه سازی در متاورس را از زبان دکتر میثم شکری ساز مورد بررسی قرار دهیم.

  بازاریابی در متاورس چیست؟

  قبل از هر چیز، بیایید به یک سوال مهم پاسخ دهیم: بازاریابی در متاورس چیست؟ به عقیده دکتر میثم شکری ساز موسس هولدینگ بین المللی پارس، متاورس مارکتینگ یا بازاریابی متاورس، به پروسه ای گفته می شود که طی آن شما مشتریان جدیدی را از محیط متاورس جذب می کنید. متاورس یک دنیای دیجیتالی و خیالی به حساب می آید که افراد در آن می توانند به هر فعالیتی که دوست دارند، مشغول شوند. کاراکتر شما در متاورس می تواند هر جایی که دوست دارد برود و هر کاری که دوست دارد انجام دهد.

  تبلیغات در متاورس

  متاورس برای اولین بار در سال 1992 و در کتاب علمی تخیلی سقوط برقی مطرح شد. در سال 2021 مدیر عامل فیس بوک یا متا، با معرفی پروژه متاورس توانست دنیای انسان ها را بار دیگری متحول کند. متاورس یک نسخه مخالف جهان مادی ما به حساب می آید که فعالیت در آن نیازمند اینترنت و کامپیوتر های قوی می باشد. بازاریابی در این محیط به شما اجازه می دهد تا هم سرعت کشف مشتریان جدید تر را افزایش دهید و هم طی مدت زمان کوتاهی به سود مطلوبی دسترسی پیدا نمایید.

  اهمیت متاورس مارکتینگ

  حتما برای شما هم سوال پیش آمده که چرا تبلیغات در متاورس اهمیت زیادی دارند؟ امروزه بازاریابی یک پروسه پیچیده به حساب می آید اما 40 سال پیش، این روند خیلی ساده تر بوده است. بازاریابی نه تنها افراد یک جامعه را به صورت شخصی تحت تاثیر قرار می دهد، بلکه روی آینده و وضعیت فروش یک شرکت هم به صورت مستقیم تاثیر گذار است. این نیروی تجارت شکن به گونه ای طراحی شده تا دنیای مدرن و کلاسیک را به یکدیگر متصل نماید.

  بازاریابی در متاورس به شما اجازه می دهد تا در یک محیط جدید به دنبال مشتری بگردید. این پروسه هیجان انگیز می تواند برای برند هایی که با تکنولوژی سر و کار دارند، فرصت های نا محدودی را ایجاد نماید. بیایید فرض کنیم که هیچ کدام از رقبای شما در بازار فعال نبوده و بازار فقط در اختیار شماست. مطمئنا در این شرایط شما می توانید مشتریان زیادی را به سمت خود بکشانید. پروسه متاورس مارکتینگ هنوز خیلی شناخته شده نیست. به همین علت هم فعالیت در آن به شرکت ها و برند ها اجازه می دهد تا طی مدت زمان کوتاهی به سود مطلوب دسترسی پیدا نمایند.

  شبکه سازی در متاورس

  مزایای فروش و بازاریابی در محیط متاورس

  البته که پروسه فروش محصول در متاورس مزایای زیادی را در خود جای داده است. همانطور که گفته شد هنوز متاورس مارکتینگ به اندازه کافی میان کاربران عادی شناخته نشده و همین مسئله هم باعث شده تا خیلی از کسب و کار ها بتوانند از این طریق به سود های کلانی دسترسی پیدا نمایند. فرصت های نا محدود موجود در متاورس مارکتینگ، به برند شما اجازه می دهند تا هم به خوبی رشد کند و هم طی مدت زمان کوتاهی شما را به سود برساند.

  بیایید مزایای تبلیغات در متاورس را از دیدگاه دیگری مورد بررسی قرار دهیم. اولین وب سایت های فروشگاهی طراحی شده در دنیا، توانستند نام خود را در سراسر جهان مطرح کنند. فروشگاه هایی همچون آمازون نه تنها شهرت بین المللی دارند، بلکه صاحبین خود را به ثروتمند ترین افراد دنیا هم تبدیل کرده اند. اگر ما متاورس را به عنوان محیط اینترنت جدید در نظر بگیریم، اولین کسب و کار هایی که در این زمینه فعالیت می کنند، می توانند شما را به سود برسانند و نامتان را برای همیشه در ذهن مخاطبین ثبت کنند.

  بررسی نکات مهم برای تبلیغات در متاورس

  آیا شما هم به دنبال تبلیغات در متاورس در بهترین حالت ممکن هستید؟ پس لزوما باید یک سری نکات خاص را مد نظرتان قرار دهید. در ابتدا به خاطر داشته باشید که شبکه سازی در محیط متاورس، مزایای زیادی را به همراه دارد. شما تا زمانی می توانید به این مزایای دسترسی داشته باشید که اطلاعاتتان در مورد این بازار کافی است. کم بودن اطلاعات کاربران در مورد دنیای متاورس و نداشتن آشنایی با تکنیک های نوین بازاریابی، پروسه فروش را به صورت مستقیم تحت تاثیر خود قرار می دهد.

   

  بازاریابی در متاورس از نگاه میثم شکری ساز

  جدا از این مسئله، برای بازاریابی در متاورس شما باید پلتفرم هایی را انتخاب کنید که هم تعداد کاربران زیادی دارند و هم جامعه هدف شما را در خود جای داده اند. بر اساس گفته های دکتر میثم شکری ساز، عدم توجه به این مسئله نه تنها روند بازاریابی را با چالش مواجه می کند، بلکه منابع در دسترس شما را نیز هدر می دهند. اگر جامعه هدف شما در یک پلتفرم متاورس حاضر نباشد، احتمال اینکه به موفقیت برسید تا حد قابل توجهی کاهش پیدا خواهد کرد.

  ضرورت شبکه سازی در متاورس

  دیگر نکته مهمی که برای متاورس مارکتینگ شما باید به آن توجه کنید، به شبکه سازی اشاره دارد. به عقیده دکتر میثم شکری ساز، شبکه سازی در متاورس پروسه ای پر اهمیت به حساب می آید که روند بازاریابی را به صورت مستقیم تحت تاثیر خود قرار می دهد. با شبکه سازی اصولی، شما نه تنها میزان فروش یک مجموعه را افزایش می دهید بلکه می توانید با کارشناسان حرفه ای و خبره ای آشنا شوید که می توانند برای بازاریابی یا کسب مهارت های جدید تر به شما کمک کنند.

  از آنجایی که استفاده از متاورس همچنان میان کارشناسان فعال در حوزه علوم کامپیوتر یک مسئله متداول به حساب می آید، فعالیت در این زمینه به شما اجازه می دهد تا هم با افراد جدید تر آشنا شوید و هم نسبت به استفاده از تجربیات آنها اقدام نمایید. شما حتی می توانید با بازاریاب های سازمان های عظیم و بزرگ هم آشنا شوید. لازم به ذکر است که این پروسه، می تواند روند عرضه کالا های مختلف توسط کسب و کار شما را تحت تاثیر خود قرار دهد. پس اگر شما هم به تازگی وارد محیط متاورس شده اید، بهتر است کمی وقتتان را صرف تحلیل بازار و شبکه سازی نمایید.

  این مطلب ادامه دارد…

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *