معرفی رشته علوم تربیتی (تکنولوژی آموزشی) مشاهده مجوزات

علوم تربیتی (تکنولوژی آموزشی) | تکنولوژی آموزشی تنها به وسایل سمعی و بصری مربوط نمی شود و یا ترویج و توسعه ماشین های آموزشی، کامپیوتر و سایر وسایل آموزشی مربوط نمی شود. در حقیقت تکنولوژی آموزشی طراحی و ارزشیابی برنامه های درسی، تجربه های آموزشی، اجرا و در نهایت اصلاح مجدد آنها است. این رشته برای حل مشکلات آموزشی و برنامه ریزی درسی از یک روش اصولی و منطقی استفاده می کند. یکی از تعاریفی که در مورد تکنولوژی آموزشی وجود دارد این تعریف است که تکنولوژی آموزشی به مجموعه ای از معلومات گفته می شود که از کاربرد علوم آموزشی و فراگیری در دنیای حقیقی کلاس درس گرفته شده است که ابزارها و روش هایی کاربرد این علوم را تسهیل می کند.

هدف رشته تکنولوژی آموزشی، طراحی، اجرا و ارزیابی نظام آموزشی است تا از یک طرف به معلمان بهترین شیوه تدریس را آموزش دهد و از طرف دیگر به مسئولان نظام آموزشی بهترین شیوه تدوین کتب درسی ، مدیریت آموزشی و ارزشیابی آموزشی را نشان دهد. فارغ التحصیلان رشته تکنولوژی آموزشی همکاری نزدیکی را با برنامه ریزان آموزشی دارند و به آنها در تدوین برنامه های آموزشی کمک می کنند.

پس از این دوره چه موقعیت شغلی برای شما ایجاد می‌شود؟

آینده شغلی رشته علوم تربیتی (تکنولوژی آموزشی)

بازار کار تکنولوژی آموزشی از سه بخش دولتی، خصوصی و خود اشتغالی تشکیل شده است. در بخش دولتی فارغ التحصیلان می توانند در آموزش و پرورش و تمامی دستگاه های دولتی که قسمت آموزش دارند مشغول به فعالیت شوند. در بخش خصوصی شامل شرکت هایی که به نوعی درگیر کارهای آموزشی هستند مانند موسسات تولید نرم افزار یا آموزش الکترونیکی و غیره. در بخش خود اشتغالی افراد فارغ التحصیل از این رشته می توانند شرکت های طراحی تاسیس کرده و نرم افزارهای آموزشی از جمله چند رسانه ای ها را تولید کنند. از جمله مشاغل دیگری که با مدرک رشته تکنولوژی می توان انجام داد فعالیت در بخش خود اشتغالی است. این بخش می تواند شامل فیلم های آموزشی، بازی های آموزشی، انیمیشن های آموزشی و حتی طراحی و تولید نرم افزار های موبایل باشد.

مبلغ 1,250,000 تومان

مهلت ثبت نام: تکمیل ظرفیت

ظرفیت ۳۵ نفر 6 نفر مانده

لیست دروس ترم یک کارشناسی ارشد

  • رویکردها و نظریه‌های یادگیری درسی (2 واحد)
  • کاربرد نظریه های یادگیری در آموزش مجازی (2 واحد)
  • نظام جامع یادگیری الکترونیکی (2 واحد)
  • مدیریت مراکز یادگیری، واحدهای آموزشی و کارآموزی (2 واحد)
ثبت نام آنلاین