معرفی رشته روانشناسی عمومی مشاهده مجوزات

روانشناسی عمومی | علم روانشناسی به شناخت ابعاد مختلف رفتارهای انسان می پردازد. این علم در تلاش است که رفتارهای انسانی را در شرایط متلف مورد مطالعه قرار دهد. منظور از رفتارهای انسانی تمامی عادات، واکنش ها و حالات انسانی می باشد که اصولا قابل ارزیابی هستند.
افرادی که در این رشته تحصیل می کنند می آموزند که چگونه با فراگیری مفاهیم اصولی و کلی روانشاسی و با استفاده از تکنیک های موجود به دیگران کمک کنند تا مشکلات خود را حل کرده و در نهایت بتوانند به آرامش برسند.

پس از این دوره چه موقعیت شغلی برای شما ایجاد می‌شود؟

فارغ التحصیلان رشته روانشناسی عمومی نیز مانند دانش آموختگان رشته بالینی می توانند پس از دریافت مدرک خود و پس از احراز شرایط لازم ازجمله دریافت مجوز از سازمان نظام روانشناسی و ۸۰۰ ساعت کارآموزی در مراکز دارای مجوز رسمی و تاییدیه از اساتید رشته و … اقدام به تاسیس کلینیک مشاوره، سرای سالمندان، مهد کودک نمایند. شایان ذکر است که افراد برای تاسیس مهد کودک و یا سرای سالمندان به اخذ مجوز از سازمان بهزیستی نیاز دارند.

مراکز دولتی مانند بهزیستی، شهرداری، نیروی انتظامی، سازمان زندان ها، کانون اصلاح و تربیت و … دیگر مکان هایی هستند که دانش آموختگان این رشته می توانند به عنوان کارشناس در قسمت مربوطه شروع به فعالیت نمایند.

افرادی هم که به بحث آموزش و تدریس علاقه دارند می توانند در واحد های کوچک دانشگاه آزاد و یا دوره های فراگیر و یا موسسات آموزش عالی آزاد به عنوان مدرس فعالیت کرده و یا در آموزش و پرورش به عنوان معلم، دبیر در دروس مربوطه و یا به عنوان مشاور مدرسه مشغول به کار شوند.

مبلغ 1,250,000 تومان

مهلت ثبت نام: تکمیل ظرفیت

ظرفیت ۳۵ نفر 6 نفر مانده

لیست دروس ترم یک کارشناسی ارشد

  • روانشناسی عمومی پیشرفته (3 واحد)
  • روانشناسی رشد پیشرفته (۲ واحد)
  • متون تخصصی (۲ واحد)
ثبت نام آنلاین