معرفی رشته ریاضی محض مشاهده مجوزات

ریاضی محض | هدف از ارائه رشته ریاضی محض پرورش متخصصانی است که بتوانند به پژوهش و انتقال علم ریاضی در سطوح بالا بپردازند. در این رشته تجزیه و تحلیل مسائل به شکل ریاضی و مدل سازی ریاضی انجام می شود و در حقیقت مفاهیم ریاضی را مستقل از کاربرد آنها بررسی می کند. ریاضی محض با گسترش مبانی جدید و کشف روابط بین قوانین ریاضی موجود که هنوز کشف نشده اند منجر به گسترش دانش ریاضی می شود.

با توجه به اینکه در سطح تحصیلات تکمیلی جنبه های تحقیقاتی و پژوهشی و کاربردی به شکلی عمیق بررسی می شود به همین دلیل افراد فارغ التحصیل از مقطع کارشناسی ارشد در رشته ریاضی محض توانایی بالایی برای فعالیت در امور تحقیقاتی و محاسباتی پیدا می کنند و می توانند در کارهای اجرایی نقش ویژه ای داشته باشند. ریاضی محض در مقطع کارشناسی ارشد شامل گرایشات زیر است:

ریاضیات محض بدون گرایش

هندسه و توپولوژی

آنالیز

جبر

پس از این دوره چه موقعیت شغلی برای شما ایجاد می‌شود؟

پس از این دوره چه موقعیت شغلی برای شما ایجاد می‌شود؟

ریاضی محض سخت ترین گرایش رشته ریاضی است و مهمترین و اصلی ترین کار آن کمک به گسترش دانش ریاضی است. به همین دلیل تدریس و تحقیق در واقع اصلی ترین فرصت شغلی است که افراد پس از فارغ التحصیل شدن از این رشته می توانند در آنها مشغول به کار شوند. علاوه بر این افراد پس از فارغ التحصیل شدن می توانند به عنوان متخصص در زمینه آنالیز عددی و بهینه سازی و ریاضیات مالی در شرکت ها، بانک ها و کارخانجات تولید مشغول به کار شوند.

بیشترین مشاغلی که افراد پس از فراغت از رشته ریاضی در انواع گرایش ها می توانند در آنها فعالیت داشته باشند به موضوعات تحقیقاتی ، آموزشی، مدیریتی و روابط عمومی است. صنایع مربوط به هوا و فضا و صنایع دارویی نیز جز اصلی ترین صنایع برای استخدام افراد فارغ التحصیل از رشته ریاضی محض است.

مبلغ 1,250,000 تومان

مهلت ثبت نام: تکمیل ظرفیت

ظرفیت 35 نفر 4 نفر مانده

لیست دروس ترم یک کارشناسی ارشد

  • آنالیز حقیقی 1 (4 واحد)
  • جبر پیشرفته (4 واحد)
ثبت نام آنلاین