معرفی رشته مدیریت ورزشی (گرایش مدیریت بازاریابی در ورزش) مشاهده مجوزات

مدیریت ورزشی (گرایش مدیریت بازاریابی در ورزش) | امروزه در جهان هویت مدیریت ورزشی کاملا شناخته شده است، زیرا در دانشگاه های بزرگ جهان که رشته تربیت بدنی را ارائه می دهند، مدیریت ورزشی نیز یکی از رشته هایی است که در آن جا تدریس می شود و افرادی که در این بخش تربیت می شوند برای اداره امور ورزش و تربیت بدنی جهت پیدا می کنند و در دو بخش یکی مدیریت اماکن تاسیسات و دانشکده ها و دیگری در ورزش قهرمانی هم از نظر اجرا و هم برنامه ریزی به خدمت گرفته می شوند.

بهتر است بدانید که رشته کارشناسی ارشد مدیریت ورزشی دارای شش گرایش مدیریت راهبردی در سازمان های ورزشی، مدیریت اوقات فراغت ورزش های تفریحی، مدیریت بازاریابی در ورزش، مدیریت رویدادهای ورزشی، مدیریت رسانه های ورزشی، مدیریت اماکن و تاسیسات ورزشی است.

دانش آموختگان رشته تربیت بدنی و گرایش مدیریت ورزشی می توانند به عنوان مربی و مسئول ورزش در بخش تربیت بدنی برخی از وزارت خانه ها فعالیت کنند. هم چنین این افراد با علم و تخصصی که کسب کرده اند می توانند در ساخت وسایل و البسه ورزشی به مشاوره یک طراح بپردازند. چرا که نظرات یک کارشناس ورزشی نقش بسیار موثری در بهبود کیفیت وسایل ورزشی دارد.

در حقیقت اگر فارغ التحصیلان این رشته افرادی فعال باشند، هرگز بیکار نمی شوند. از دیگر عناوین شغلی که این افراد می توانند در آن فعالیت کنند، مربی، کارشناس یا مربی بدنسازی در سازمان تربیت بدنی و یا مربی در باشگاه های ورزشی آزاد است.

فارغ التحصیلان رشته قادر خواهند بود تا با نگاه مدیریتی در جایگاه یک مدیر یا کارشناس ارشد ورزشی، وظایف مهمی چون سازماندهی، برنامه ریزی، هدایت و کنترل را در متن فعالیتهای ورزشی پیاده نمایند. در گرایش بازاریابی شخص با مفهوم بازاریابی، اهمیت، ابعاد، فرایندها آمیخته و جدیدترین فلسفه بازاریابی، طراحی برنامه ها، منابع درآمدهای ورزشی، بازاریابی ورزشی زنان و نقش اینترنت در بازاریابی آموزش می بیند.

پس از این دوره چه موقعیت شغلی برای شما ایجاد می‌شود؟

دانش آموختگان رشته تربیت بدنی و گرایش مدیریت ورزشی می توانند به عنوان مربی و مسئول ورزش در بخش تربیت بدنی برخی از وزارت خانه ها فعالیت کنند. هم چنین این افراد با علم و تخصصی که کسب کرده اند می توانند در ساخت وسایل و البسه ورزشی به مشاوره یک طراح بپردازند. چرا که نظرات یک کارشناس ورزشی نقش بسیار موثری در بهبود کیفیت وسایل ورزشی دارد. همچنین اداره امور و کارشناسی سازمان های ورزشی دولتی و فدراسیون ها و هیئت های ورزشی، تدریس و سرپرستی تیم ها و کاروان های ورزشی از دیگر مشاغلی هستند که این افراد می توانند در آن ها مشغول به کار شوند.

در حقیقت اگر فارغ التحصیلان این رشته افرادی فعال باشند، هرگز بیکار نمی شوند. از دیگر عناوین شغلی که این افراد می توانند در آن فعالیت کنند، مربی، کارشناس یا مربی بدنسازی در سازمان تربیت بدنی و یا مربی در باشگاه های ورزشی آزاد است.

مبلغ 1,250,000 تومان

مهلت ثبت نام: تکمیل ظرفیت

ظرفیت ۳۵ نفر 4 نفر مانده

لیست دروس ترم یک کارشناسی ارشد

  • نظریه های سازمان و مدیریت (۲ واحد)
  • اصول و مبانی بازاریابی ورزشی (۲ واحد)
  • روش تحقیق در مدیریت ورزشی (۲ واحد)
  • اصول و مبانی مدیریت (۲ واحد)
ثبت نام آنلاین