طرح فراگیر پیام نور موسسه فن پردازان

معرفی رشته پژوهش هنر مشاهده مجوزات

رشته ی تحصیلی پژوهش هنر یکی از رشته های جذابی است که هدف آن تشویق و ترویج تفکر هنری، رشد و پرورش خلاقیت های هنری و ارتقاء سطح بینش هنری در فرهنگ اسلامی و در حوزه های آموزش و پژوهش و تألیف و تصنیف و در زمینه های هنری و جهت یابی و اصلاح حرکت های هنری جامعه ی اسلامی است. در مقطع کارشناسی ارشد این رشته ی تحصیلی افراد به رابطه ی بین جهان بینی و آثار هنری در فرهنگ های مختلف از طریق تطبیق آثار مختلف هنری و آشنایی با فرهنگ و ادبیات ایران در دوره های مختلف تاریخی آشنا می شوند.

رشته ی کارشناسی ارشد پژوهش هنر عمدتاً به منظور چاره اندیشی درباره ی مشکلات حال و آینده ی هنر کشور دایر گردید و اهداف تعیین مباحث نظری هنر و ایجاد توانایی در زمینه ی نقد و پژوهش صحیح در مباحث هنری و  آشنایی عمیق با میراث هنری ایران و جهان و آشنایی با آموزش هنر به عنوان یک بحث مهم و مستقل مقوله هنر را دنبال می کند.

دکترای رشته ی تحصیلی پژوهش هنر به عنوان تنها رشته در مقطع دکترای گروه هنر در داخل کشور برای اولین بار از سال 1376 در این دانشگاه هنر راه اندازی شد و هم اکنون نیز دایر است.

پس از این دوره چه موقعیت شغلی برای شما ایجاد می‌شود؟

فارغ التحصيلان کارشناسی ارشد رشته ی پژوهش هنر به دلیل توانمندی هایی که در این حوزه پیدا می کنند و از خلاقیت بسیاری بر خوردار می باشند، می توانند از توانایی های خود برای انجام تحقیقات و پژوهش هایی برای بخش هایی مانند: سازمان میراث فرهنگی، اداره ی كل صنايع دستي در وزارت جهاد كشاورزي، سازمان صنايع دستي ايران، اداره كل موزه‌ها، سازمان جهانگردي، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و بنياد مستضعفان و جانبازان استفاده کنند. موفقیت در هر کدام از این بخش ها منوط به فعالیت، پشتکار و خلاقیت فرد می باشد.

آخرین مهلت ثبت نام

شنبه 3ام خرداد
ظرفیت 35 نفر 2 نفر مانده
مبلغ 2200000 تومان 1850000 تومان

لیست دروس ترم یک کارشناسی ارشد

  • اسطوره و هنر (2 واحد)
  • جامعه شناسی هنر (2 واحد)
  • حکمت هنر اسلامی (2 واحد)
ثبت نام آنلاین