معرفی رشته پژوهش هنر مشاهده مجوزات

پژوهش هنر | رشته ی تحصیلی پژوهش هنر یکی از رشته های جذابی است که هدف آن تشویق و ترویج تفکر هنری، رشد و پرورش خلاقیت های هنری و ارتقاء سطح بینش هنری در فرهنگ اسلامی و در حوزه هاي آموزش و پژوهش و تأليف و تصنيف و در زمينه هاي هنري و جهت يابي و اصلاح حركت هاي هنري جامعه ي اسلامي است. در مقطع کارشناسی ارشد این رشته ی تحصیلی افراد به رابطه ی بین جهان بینی و آثار هنری در فرهنگ های مختلف از طریق تطبیق آثار مختلف هنری و آشنایی با فرهنگ و ادبیات ایران در دوره های مختلف تاریخی آشنا می شوند.

رشته ی کارشناسی ارشد پژوهش هنر عمدتاً به منظور چاره انديشي درباره ي مشكلات حال و آينده ي هنر كشور دایر گردید و اهداف تعيين مباحث نظري هنر و ايجاد توانايي در زمينه ي نقد و پژوهش صحيح در مباحث هنري و  آشنايي عميق با ميراث هنري ايران و جهان و آشنايي با آموزش هنر به عنوان يك بحث مهم و مستقل مقوله هنر را دنبال می کند.

دكتراي رشته ی تحصیلی پژوهش هنر به عنوان تنها رشته در مقطع دكتراي گروه هنر در داخل كشور براي اولين بار از سال 1376 در اين دانشگاه هنر راه اندازي شد و هم اکنون نیز دایر است.

پس از این دوره چه موقعیت شغلی برای شما ایجاد می‌شود؟

فارغ التحصيلان کارشناسی ارشد رشته ی پژوهش هنر به دلیل توانمندی هایی که در این حوزه پیدا می کنند و از خلاقیت بسیاری بر خوردار می باشند، می توانند از توانایی های خود برای انجام تحقیقات و پژوهش هایی برای بخش هایی مانند: سازمان میراث فرهنگی، اداره ی كل صنايع دستي در وزارت جهاد كشاورزي، سازمان صنايع دستي ايران، اداره كل موزه‌ها، سازمان جهانگردي، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و بنياد مستضعفان و جانبازان استفاده کنند. موفقیت در هر کدام از این بخش ها منوط به فعالیت، پشتکار و خلاقیت فرد می باشد.

مبلغ 1,250,000 تومان

مهلت ثبت نام: تکمیل ظرفیت

ظرفیت 35 نفر 6 نفر مانده

لیست دروس ترم یک کارشناسی ارشد

  • اسطوره و هنر (2 واحد)
  • جامعه شناسی هنر (2 واحد)
  • حکمت هنر اسلامی (2 واحد)
ثبت نام آنلاین