معرفی رشته حسابرسی مشاهده مجوزات

معرفی رشته حسابرسی
حسابرسی | حسابرسی، فرآیندی کاملا سیستماتیک و منظم است که جهت جمع آوری و ارزیابی بی طرفانه شواهد و اسناد موجود در رابطه با فعالیت ها و وقایع اقتصادی انجام می شود. اطلاعات تهیه شده توسط حسابداری باید در تمامی تصمیم گیری های اقتصادی دخیل باشد.
رشته حسابرسی
رشته کارشناسی حسابرسی، یکی از رشته‌های تحصیلی آموزش عالی محسوب می شود و هدف از ارائه ی این رشته، آموزش و تربیت نیروی انسانی متخصص و حرفه ای شامل حسابرسان داخلی و مستقل برای بخش خصوصی، دولتی، تعاونی، مؤسسات و سازمان هایی نظیر موسسات حسابرسی، دیوان محاسبات، عضو جامعه حسابداران رسمی، سازمان مالیات، سازمان حسابرسی، بورس اوراق بهادار، و کلیه ی شرکت هایی که سهام عام آنها به شکل بورس اوراق بهادار عرضه می شود، بانکهای خصوصی و دولتی، وزارتخانه‌ها، شرکت های تعاونی و دولتی و خصوصی است.
رشته حسابرسی در مقطع کارشناسی ارشد به منظور آموزش حسابرسی نوین و موضوعات مرتبطی است که در این رشته ارائه می‌شود و معمولا تمامی واحدهای بخش خصوصی و دولتی از خدمات دانش‌¬آموختگان این رشته بهره می گیرند.
طول دوره ی کارشناسی ارشد حسابرسی معمولا دو سال است و شامل چهار ترم تحصیلی می شود. تعداد واحدهای درسی در فوق لیسانس حسابرسی ۳۲ واحد است که شامل ۴ واحد اختیاری، ۱۱ واحد دروس پایه و ۱۱ واحد دروس تحصصی و شش واحد پایان نامه می باشد.

پس از این دوره چه موقعیت شغلی برای شما ایجاد می‌شود؟

آینده شغلی
فارغ التحصیلان رشته حسابرسی از فرصت‌های بی نظیر شغلی برخوردار هستند به طوری که کمتر دیده می شود که فارغ التحصیلان رشته حسابرسی با مشکل بیکاری مواجه شوند. برای مثال فارغ التحصیلان رشته ی حسابداری و حسابرسی می¬توانند در زمینه¬های مختلف شغلی از جمله مدیریت، حسابداری مالی، دولتی، بیمه، مالیاتی و غیره و هم چنین زمینه‎ های متنوع حسابرسی از جمله حسابرسی داخلی و مستقل فعالیت نمایند.

مبلغ 1,250,000 تومان

مهلت ثبت نام: تکمیل ظرفیت

ظرفیت ۳۵ نفر 4 نفر مانده

لیست دروس ترم یک کارشناسی ارشد

  • تئوری های حسابداری (3 واحد)
  • حسابرسی سیستم های کامپیوتری (3 واحد)
  • سیستم های اطلاعاتی حسابداری (3 واحد)
ثبت نام آنلاین