هشدار پارسی کانادا درباره شگردهای کلاهبردار مهاجرتی

 • در سال‌های اخیر، پرونده‌های مهاجرتی تنوع بیشتری پیدا کرده‌اند و روش‌های اخذ اقامت بیشتری در اختیار متقاضیان مهاجرت قرار گرفته است. این مسئله باعث شد روش‌های مختلف کلاهبرداری و سوءاستفاده کلاهبرداران از متقاضیان مهاجرت روزبه‌روز افزایش پیدا کند و افراد زیادی در سراسر ایران درگیر پرونده‌های کلاهبرداری شوند.

  بحران این مسئله به حدی افزایش پیدا کرد که پارسی کانادا به‌عنوان مؤسسه مهاجرت طراز اول کشوری نسبت به کلاهبردارهای مهاجرتی هشدار دهد و از انواع کلاهبرداری‌های این حوزه پرده بردارد. در این مطلب به انواع شگردهای مختلف کلاهبرداران مهاجرتی اشاره می‌کنیم که در سال‌های اخیر برای متقاضیان مهاجرت دردسرهای مالی و زمانی ایجاد کرده‌اند.

  چه کسانی در دام کلاهبرداران مهاجرتی می‌افتند؟

  بر اساس یافته‌های پارسی کانادا، افراد و متقاضیان مهاجرت که ویژگی‌ها و خصلت‌های زیر را داشته باشند، به‌راحتی در دام افراد کلاهبردار قرار می‌گیرند، به همین خاطر بهتر است از این ویژگی‌ها دوری کنید.

  • افرادی که مدارک کامل ندارد و برای رسیدن به ویزای کشور مقصد حاضر به دور زدن قانون هستند.
  • افرادی که نمی‌خواهند هزینه کامل خدمات مهاجرت را بپردازند و به دنبال مسیرهای کم‌هزینه و بدون شفافیت هستند.
  • افرادی که به تحقیق و بررسی دقیق اعتقاد ندارد و به‌سادگی تحت‌تأثیر تبلیغات و جو رسانه‌ای قرار می‌گیرند.

  داشتن این ویژگی‌های باعث جلب‌توجه افراد کلاهبردار و زمینه‌سازی کلاهبرداری مهاجرتی را فراهم می‌کند.

  شگردهای کلاهبرداری مهاجرتی جدید

  کلاهبردارها شگردهای مختلف و متنوع برای فریب و اغوا کردن متقاضیان مهاجرت دارند که هرکدام از آن‌ها باعث ایجاد ضرر و زیان مالی، زمانی و حتی اعتباری می‌شود.  هوشمندی، شناخت روش‌های کلاهبرداری و التزام به قوانین کشور مقصد و مبدأ می‌تواند از میزان کلاهبرداری‌های مهاجرتی کم کند و فرایند مهاجرت امن و راحتی را برای متقاضیان مهاجرت فراهم کند.

  تضمن دریافت ویزا

  افراد و مؤسسات کلاهبردار معمولاً با اطمینان در مورد فرایند اخذ ویزا صحبت می‌کنند، وعده‌های بدون پشتوانه ارائه می‌کنند و معتقدند که در سریع‌ترین زمان ممکن ویزای مهاجرت را دریافت می‌کنید. درحالی‌که هزاران پرونده پارسی کانادا برخلاف ادعای کلاهبرداران است و شواهد حاکی از آن است که هیچ‌گونه تضمینی در موفقیت پرونده‌های مهاجرتی وجود ندارد.

  هشدار پارسی کانادا در مورد کلاهبرداری مهاجرتی

  دریافت وجه قبل از شروع کار

  افراد کلاهبردار معمولاً قبل از شروع کار کل مبلغ توافق شده را از متقاضی مهاجرت اخذ می‌کنند و برای این کار قرارداد رسمی و حرفه‌ای تدوین نمی‌کنند. این ایده که وجه ارائه خدمات مهاجرت قبل از شروع کار اخذ شود از شگردهایی است که افراد کلاهبردار ارائه می‌کنند.

  دست‌کاری و تغییر مدارک

  یکی دیگر از روش‌های کلاهبرداری که توسط پارسی کانادا افشا شد، دست‌کاری مدارک و تغییر آن‌ها است. همان‌طور که می‌دانید هر روش مهاجرتی مدارک الزامی و مهمی می‌خواهد که قابل‌جایگزین نیست. برای مثال مدرک زبان انگلیسی در اکثریت ویزاهای مهاجرتی الزامی است، بااین‌حال افراد کلاهبردار مدعی می‌شوند که برای اخذ ویزا به مدرک زبان نیازی نیست و می‌توان ویزا را بدون مدرک زبان به دست آورد.

  تقلب و جعل مدرک

  کلاهبرداران صرفاً به نادیده‌ گرفتن و ادعای عدم نیاز به مدرک اکتفا نمی‌کنند و پا را فراتر از قانون می‌گذارند. این مؤسسات با جعل مدارک، درست کردن جاب آفرهای فیک و … اقدام به کلاهبرداری می‌کنند. این افراد علاوه بر زیان مالی به متقاضی مهاجرت می‌رسانند به‌راحتی مقدمات مشکلات حقوقی را نیز برای فرد مهیا می‌کنند.

  شفافیت و ابهام در اطلاعات

  افراد کلاهبردار معمولاً از ارائه اطلاعات کافی و مرتبط خودداری می‌کنند، انبوهی از اطلاعات درست و نادرست را ارائه می‌کنند تا با بمباران اطلاعاتی متقاضی مهاجرت را سردرگم کنند و امکان تصمیم‌گیری را از فرد بگیرند.

  این شگردها رایج‌ترین روش‌های تقلب و کلاهبرداری مهاجرتی است که افراد کلاهبردار از آن‌ها استفاده می‌کنند. توصیه ما در پارسی کانادا برای مقابله با کلاهبرداران مهاجرتی این است که از وکلای حرفه‌ای، قانونی و معتبر مشورت گرفته و نکات ذکر شده در این مطلب را رعایت کنید.

  سخن نهایی

  مهاجرت پدیده‌ای پیچیده است که تنوع ویزا، قوانین کشور مبدأ و مقصد، روش‌های اخذ ویزای و … باعث شده دریایی از اطلاعات به وجود بیاید و این مسئله باعث شده افراد کلاهبردار به‌قصد سوءاستفاده مالی حربه‌های مختلفی را اجرا کنند و متقاضیان مهاجرت را دچار مشکل کنند.

  در این مطلب باتکیه‌بر تحقیقات پارسی کانادا علاوه بر معرفی ویژگی افراد  مستعد کلاهبرداری به این سؤال پاسخ دادیم شگردهای افراد کلاهبردار چیست و از چه حربه‌هایی استفاده می‌کنند؟ درصورتی‌که تجربه یا نکته مهمی در این مورد دارید و می‌توانید از طریق کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید تا به متقاضیان مهاجرت کمک کنید تا در دام افراد کلاهبرداران قرار نگیرند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *