ماکان آریا پارسا کارآفرینی نمونه و برجسته است

 • ماکان‌ آریا‌ پارسا کارآفرینی برجسته است، که علیرغم فراز‌و‌فرود‌های زندگی‌اش، موفقیت‌های بزرگی را در زمینه‌های کارآفرینی، کسب‌وکار، مدیریت و.. احراز نموده‌است. در سال‌های پیش، این کارآفرین پویای ایرانی، با وجود سن کم، نقش بسزایی در اکوسیستم کارآفرینی و استارتاپ کشور داشته‌است.

  ماکان‌ آریا‌ پارسا: “پیوسته در سراسر زندگی‌ام در اندیشه تاثیرگذاری، ایجاد ارزش و خدمت‌رسانی بوده‌ام. اگر صرفاً هدف شما در کسب‌و‌کار، پول باشد، دور از ذهن است، که فوراً به آن دست یابید. اما اگر نگرش‌تان، ارزش‌آفرینی باشد، ارزش‌های شما، برایتان پول می‌سازد. تردید نداشته باشید…”

  ماکان‌ آریا‌ پارسا و چند نکته کلیدی دست‌یابی به موفقیت

  دکتر آریا‌پارسا مشاغل متعددی را تجربه کرد…

  ماکان‌ آریا‌ پارسا: “از کتاب‌فروشی تا کار ساخت‌و‌ساز گرفته، از بازاریابی تا تدریس خصوصی، چندین شغل متفاوت را، تجربه کردم و به تدریج به یک بالندگی نسبی، دست یافتم.

  همزمان با تحصیلات دانشگاهی، مدرس خصوصی بودم، که مخارج تحصیلم را از این طریق به دست می‌آوردم.

  اما همیشه، اندیشه‌های بزرگ را در ذهن می‌پروراندم. مطلبی که فکرم را همیشه مشغول می‌کرد، این بود که:

  «تو باید اقدامات بزرگ‌تری داشته‌باشی…! تو مسئولیت بالاتری در زندگی داری…!»”

  • ماجرای تاثیر‌گذار زندگی دکتر آریا‌‌پارسا، در زمان دانشجویی …!

  ماکان‌ آریا‌ پارسا: “روزی در حیاط دانشگاه، با شخصی برخورد داشتم، که می‌خواست کلاس‌هایش را کامل کند. به او پیشنهاد دادم، که برایش دانشجو جذب و میزانی از درآمدش را کسب کنم، که او پذیرفت. به مدت کمی با تبلیغات بین کلاس‌هایم، ظرفیت کلاسش را کامل کردم.

  او کاملاً از قدرت متقاعدسازی من، شگفت‌زده بود!”

  • وقتی ماکان‌ آریا‌ پارسا، با شکست‌ها روبرو می‌شد …

  ماکان‌ آریا‌ پارسا: ” «شکست‌ها، برای افراد بزرگ، نه تنها عاملی برای توقف نیستند، بلکه ایجاد انگیزه می‌کنند و پلی به سوی پیروزی می‌باشند. اگر فقط بیاموزند، که در دل سختی‌ها، فرصت‌ها را بیابند…»

  دستاوردهای ماکان آریا پارسا

  من بعد از آن نقطه عطف زندگی، مکانی را اجاره کردم که چندین نفر در آن به آموزش یا تدریس مشغول بودند. اما متاسفانه به علل مختلف، مؤسسه من پلمپ شد و این نخستین تجربه شکست بزرگ من بود. اگر آن زمان ناامید می‌شدم، هرگز به جایی که هم‌اکنون هستم، نمی‌رسیدم. فوراً به دنبال راه چاره بودم. با یک مرکز آموزشی معروف، صحبت کردم و پیشنهاد تشکیل مؤسسه آموزشی خود را دادم، که پذیرفتند.”

  • دکتر آریا‌پارسا و شکستی دیگر و این بار سکوی پرش…!

  ماکان‌ آریا‌ پارسا: “شکست بعدی من زمانی بود که مؤسسه قرارداد را تمدید نکرد. این بار گفتم، برای اینکه مسأله‌ای پیش نیاید، مؤسسه خودم را ایجاد می‌کنم.

  یکی از رموز موفقیت هر کارآفرین این است، که جلوتر از جامعه خود حرکت کند. در هنگامه‌ای که هنوز آموزش مجازی باب نبود و به فکر کسی خطور نمی‌کرد، آموزش مجازی را بنیاد کردم و با توجه به فراوان شدن موبایل و اینترنت، خوشبختانه، فهمیدم، که انتخاب درستی داشتم.”

  نکته بسیار مهم: همواره به فکر یافتن فرصت‌های بعدی باشید و جلوتر از جامعه پیش روید. حدس بزنید، که در آینده، ممکن است، مردم به چه چیزهایی احتیاج داشته باشند.

  ماکان‌ آریا‌ پارسا و نکته پایانی آموزنده: “مهم است، که چطور می‌توانید، ارزش‌آفرینی و خدمت کنید…”

  بررسی دلایل موفقیت‌های این جوان فرهیخته

  ماکان‌ آریا‌‌ پارسا‌، زندگینامه و تجارب ایشان، به ما می‌آموزند، که کامیابی‌های این جوان بی‌نظیر، تصادفی نبوده و همت و جدیت زیادی در پس آن‌ها بوده‌است.

  دکتر ‌آریا‌‌پارسا، در مباحث روانشناسی، مدیریتی، کارآفرینی و بازاریابی و فروش، صاحب نظر است. برای نمونه، ایشان مقاله 8 مهارت مدیریتی را، که می‌تواند در رشد هرچه بیشتر کارآفرینان، مؤثر باشد، با بهره‌گیری از تجارب مدیریتی خود، به قلم در‌آورده است.

  ماکان‌ آریا ‌پارسا کارآفرینی نمونه، تاجری بزرگ، کاتب، مترجم و از مفاخر برجسته ایران می‌باشد.

  اگر شما هم موفقیت را، در کسب و کارتان می‌جویید، یا طالب دستیابی هرچه زودتر به مقاصد عالی خود هستید، با ما در ادامه همراه باشید.

  دکتر ماکان آریا پارسا کارآفرین نمونه ایرانی

  ماکان‌ آریا‌ پارسا و موانع سیر موفقیت

  هیچ دستاوردی بدون سختی حاصل نمی‌شود. ماکان‌آریا‌پارسا، کنترل هوشمندانه چالش‌های مسیر موفقیت خود را حاصل همین موانع و چالش‌های متعدد، در زندگی خود می‌داند. زیرا، که او یک کارآفرین موفق بوده، اما سرمایه‌هنگفتی نداشته‌است. پس قطعاً مانند هر کارآفرین دیگری، موانع‌زیادی را پشت‌سر گذاشته‌است. از‌جمله این موانع، گرفتن مجوزهای‌خاص تا تامین بودجه‌های‌مالی بوده‌‌اند.

  دکتر آریا‌پارسا، با نبود سرمایه اولیه در اوان فعالیت‌های گسترده خود، به کارهای متفرقه از قبیل تدریس و فروش برای شرکت‎‌‌های مختلف پرداخت.

  از دیگر موانع اساسی این مدیر کارآفرین، ایجاد و توسعه ارتباطات در کسب‌و‌کار بود، که توانست آن‌ها را مدیریت کند.

  نگاه مدیریتی ماکان‌ آریا ‌پارسا

  ماکان‌ آریا‌‌ پارسا، مدیری کاردان است. قطعاً، با نگاهی به بیوگرافی او، متوجه‌خواهیم شد، که او هوش مدیریتی بالایی داشته است و تنها دلیلی که او را صاحب یکی از بزرگترین هولدینگ‌ها نموده، همین نکته می‌باشد. مدیریت تعداد زیادی پرسنل و کنترل پروژه‌های پیچیده، قطعاً مهارت مدیریتی خاصی می‌طلبد. لیکن، خوشبختانه، گذراندن دوره‌های تحصیلی مرتبط و آموخته‌های مشابه، مسئولیت مدیریت را برای دکتر آریا‌پارسا، هموار ساخته و کمک نموده‌‌‌است ، که ایشان، دغدغه‌های کمتری، در این زمینه داشته‌باشند. یکی از اسرار موفقیت ایشان، همین خصیصه بارز، یعنی مدیریت مدبرانه‌ است. مسلماً این شاخصه بارز، او را در اخذ تصمیمات صحیح و به‌موقع، یاری‌ رسانده‌ا‌ست. مدیریت استراتژیک، مدیریت تعارض و مدیریت ریسک، سه شاخه مهم مدیریتی هستند، که مدیران عالی‌رتبه شرکت‌ها، ملزم به یادگیری آن‌ها می‌باشند.

  ماکان‌ آریاپارسا کارآفرینی ممتاز و مسلط بر این مباحث، دانش خود در این زمینه‌ها را، در قالب متون ترجمه شده و تالیفی، در اختیار جویندگان علاقه‌مند نهاده است.

  ماکان‌ آریا‌ پارسا از مشاورین ممتاز ایران در زمینه مدیریت، بازاریابی، ارتباطات، و منابع‌انسانی بوده است. تألیف و ترجمه متون گوناگون، به ویژه در حوزه بازاریابی و فروش، از رزومه درخشان ایشان هستند.

  این مطلب ادامه دارد … .

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *